logo_ol
Vyhlašovatel
logo_bar
Podporují nás
givt Příznivci, podporovatelé Memoriálu Rosti Čtvrtlíka, přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu, můžete nám pomoci.
Rostislav Čtvrtlík

Rostislav Čtvrtlík, foto Salim Issa

Rostislav Čtvrtlík

Navždy se zapsal do paměti televizních diváků svým hlasem. Ten je v jeho podání postavy Chandlera ze seriálu Přátelé nezapomenutelný.

Rostislav Čtvrtlík se narodil v Olomouci 9. listopadu 1963, vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Lipníku nad Bečvou a herectví na pražské DAMU. První angažmá získal v tehdejším brněnském Státním divadle. V roce 1992 odešel do Divadla pod Palmovkou, kde jako jeden z předních herců mladší generace vytvářel, společně s ředitelem a uměleckým šéfem Petrem Kracíkem, novou éru divadla.

Rostislav Čtvrtlík žil s divadlem, pro divadlo a v divadle. I přes svoji těžkou
a několik let trvající nemoc stále zkoušel a hrál. Nejslavnější divadelní rolí Rostislava Čtvrtlíka byla postava Lennieho v inscenaci hry Johna Steinbecka       O myších a lidech, která byla reprízována sedmnáct let, dosáhla neuvěřitelných tří set repríz.

Poslední rolí, kterou Rostislav Čtvrtlík na jevišti Divadla pod Palmovkou ztvárnil, byla role dr. Chapmana v Cooneyho Nájemnících pana Swana. Právě v této inscenaci vystoupil na jevišti Divadla pod Palmovkou 17. června roku 2010 naposledy.

Zemřel po dlouhém dvanáctiletém boji s rakovinou 6. března 2011.

Uctění památky zesnulého herce je předmětem činnosti spolku Čtvrtlístek, který každoročně pořádá recitační soutěž.

logo_dl